Ανακοινώσεις - Δελτία Τύπου Γενικά

Διακρίσεις μαθητών/ριών του 4ου Γυμνασίου Πτολεμαΐδας στους μαθηματικούς διαγωνισμούς «ΘΑΛΗΣ» &  «ΥΠΑΤΙΑ»

Η Διευθύντρια του 4ου Γυμνασίου Πτολεμαΐδας κ. Παπαδημητρίου Σουλτάνα, ο Σύλλογος Διδασκόντων, ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων και όλη η μαθητική κοινότητα του σχολείου συγχαίρουν τους/τις μαθητές/τριες της Α΄ Τάξης:

1. Νικολιά Σόνια,
  2. Πατσινακίδου Κωνσταντίνα,
  3. Κεβρεκίδη Δημοσθένη
  4. Πουλασικίδη Στέλιο

που συμμετείχαν και διακρίθηκαν στο μαθηματικό διαγωνισμό «Υπατία», καθώς και τις μαθήτριες της Β΄ Τάξης:

1.   Κωνσταντινίδου Θεοκλητία

2.   Μπίκου Θεοδώρα

3.   Σάκκου Θεοδώρα

που συμμετείχαν και διακρίθηκαν στο μαθηματικό διαγωνισμό «Θαλής».

Συγχαίρουμε παράλληλα τους συναδέλφους Μαθηματικούς του σχολείου μας κ. Κωνσταντινίδη Χρήστο και Λεωνίδα Παπανικολάου που συντόνισαν, καθοδήγησαν και υποστήριξαν τους/τις μαθητές/τριες μας σε όλη τη διαδικασία.

Συγχαίρουμε θερμά όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες που συμμετείχαν στους διαγωνισμούς της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας  και τους/τις καλούμε να συνεχίσουν την προσπάθειά  τους με τον ίδιο ενθουσιασμό και ζήλο. Συγχαρητήρια επίσης  και στους γονείς των μαθητών και των μαθητριών που συμμετείχαν στον διαγωνισμό, γιατί στηρίζουν τα παιδιά τους στην επιλογή τους να συμμετέχουν σε δραστηριότητες αυτής της μορφής και είναι πάντα αρωγοί και συμπαραστάτες τους.

Ευχόμαστε σε όλα τα παιδιά να συνεχίσουν τις προσπάθειές τους και να έχουν και άλλες ανάλογες διακρίσεις στο μέλλον.