Untitled
Ανακοινώσεις - Δελτία Τύπου Γενικά Εκδηλώσεις

Συνεορτασμός  Εθνικής Επετείου της 28ης Οκτωβρίου 1940 και των Ελευθέριων της Πτολεμαΐδας

Στις 27 Οκτωβρίου, πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας ο εορτασμός της γιορτής της σημαίας καθώς και της επετείου της 28ης Οκτωβρίου. Η διεξαγωγή της εκδήλωσης στέφθηκε με πολύ μεγάλη επιτυχία. Απονεμήθηκαν βραβεία και αριστεία στους μαθητές και στις μαθήτριες που αρίστευσαν την προηγούμενη σχολική χρονιά και παραδόθηκε η σημαία στις σημαιοφόρους του σχολείου από την υποδιευθύντρια κυρία Δερενίδου Μαρία, την οποία ευχαριστούμε θερμά. Επίσης, ευχαριστούμε θερμά όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες που συμμετείχαν στη γιορτή με την εξαιρετική τους παρουσία. Τέλος, ευχαριστούμε θερμά τον κύριο Νιμβριώτη Ιωάννη για τη συνδρομή του στο τεχνικό μέρος της εκδήλωσης.

Χρόνια πολλά!

Οι υπεύθυνες καθηγήτριες :

Καπαρελιώτη Χριστίνα, Μουσικός

Καρατζίκου Βασιλική, Φιλόλογος

Το Σάββατο 28η Οκτωβρίου, πραγματοποιήθηκε η καθιερωμένη παρέλαση προ των επισήμων, όπου μαθητές μας, εκπροσώπησαν το σχολείο, υπό την καθοδήγηση του καθηγητή Φυσικής Αγωγής Σάκκου Αντώνιου.

Ακολουθούν στιγμιότυπα