Untitled
Δράσεις - Εκδηλώσεις Κοινωνικές

Επέτειος 17 Νοέμβρη

Το σχολείο μας, την Παρασκευή 17 του Νοέμβρη τίμησε την 50η επέτειο από την εξέγερση του Πολυτεχνείου. Στην εκδήλωση τιμής και  μνήμης προβλήθηκε αρχειακό υλικό, τραγούδησε η χορωδία του σχολείου μας και συμμετείχαν  με αναγνώσεις κειμένων και απαγγελίες ποιημάτων μαθητές και μαθήτριες.Ήταν μια πολύ συγκινητική εκδήλωση  που έτυχε θερμής υποδοχής από τη σχολική και εκπαιδευτική κοινότητα του 4ου  Γυμνασίου. Ευχαριστούμε θερμά όλους τους μαθητές που εργάστηκαν με πολύ  ζήλο και ενθουσιασμό για την πραγματοποίηση της εκδήλωσης  και όλους τους μαθητές που την παρακολούθησαν με ιδιαίτερη προσοχή.

Ιδιαίτερες ευχαριστίες στον Διευθυντή του σχολείου μας κ. Πράπα Χαρίλαο , τον  κ. Νιμβριώτη Ιωάννη και τον κ. Παραστατίδη Παναγιώτη που ανέλαβαν τον τεχνικό μέρος της εκδήλωσης.

Οι υπεύθυνες καθηγήτριες :

Ντρίκου Θάλεια

Λαγοθηριανού Δήμητρα