Δράσεις - Εκδηλώσεις Κοινωνικές Πολιτιστικές

Επίσκεψη του 4ου Γυμνασίου στην Παιδιατρική Κλινική του Μποδοσάκειου Νοσοκομείου Πτολ/δας.

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΝΟΙΑΖΟΝΤΑΙ! ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ!

Οι μαθητές και οι μαθήτριες από το Β1 ανέλαβαν να προσφέρουν χαρά στους μικρούς ασθενείς της Παιδιατρικής Κλινικής του Μποδοσάκειου Νοσοκομείου. Ετοίμασαν καλαίσθητες πασχαλινές κάρτες και πασχαλινά μικρά σοκολατένια γλυκίσματα για τα παιδιά.

Την Τετάρτη 24 Απριλίου 2024 οι μαθητές/τριες με τη συνοδεία των καθηγητριών, κ. Χασάπη Ματίνας και Λαγοθηριανού Δήμητρας προσήλθαν στο Νοσοκομείο και τους υποδέχτηκαν ο Δ/ντης της Παιδιατρικής κλινικής κ. Κυφωνίδης Δ. και ο Προϊστάμενος της Παιδιατρικής πατέρας Αθανάσιος Καμπούρης, τους οποίους και ευχαριστούμε θερμά.

Τα παιδιά του Β1 προσέφεραν τις δημιουργίες τους με χαρά.

Οι πρωτοβουλίες που αναλαμβάνουν και οι δράσεις προσφοράς και αλληλεγγύης που υλοποιούν τα παιδιά είναι αξιέπαινες.