thumb 800 0 0 0 auto
Ανακοινώσεις - Δελτία Τύπου Δράσεις - Εκδηλώσεις Κοινωνικές

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΞΑΡΤΗΣΕΙΣ: ΜΥΘΟΙ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ-ΤΑ ΣΤΑΔΙΑ ΤΗΣ ΕΞΑΡΤΗΣΗΣ ΚΑΙ ΤΡΟΠΟΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗΣ

Στο πλαίσιο των δράσεων πρόληψης και έγκαιρης παρέμβασης που οργανώνει το σχολείο μας πραγματοποιήθηκε τη Δευτέρα 5 Φεβρουαρίου 2024 ενημέρωση για την προβληματική χρήση ή την εξάρτηση από ναρκωτικά, αλκοόλ, τζόγο και διαδίκτυο/gaming.  Την παρουσίαση έκαναν τα στελέχη του Πολυδύναμου Κέντρου Θεραπείας Εξαρτημένων ατόμων (ΚΕΘΕΑ) Δυτικής Μακεδονίας, κ. Λάζη Άννα, ψυχολόγος, και κ. Σιδηροπούλου Σοφία, κοινωνική λειτουργός, καθώς και ο κ. Χατζόπουλος Άρης, υποδιοικητής τμήματος Ασφαλείας Εορδαίας. Θα θέλαμε να τους ευχαριστήσουμε θερμά για την ενδιαφέρουσα και πολύ κατατοπιστική ενημέρωση, που προβλημάτισε μαθητές/τριεςκαι εκπαιδευτικούς.

IMG c0a1d85b0924c145c50f3b9a4f0503c5 V