skaki
Αθλητικές Ανακοινώσεις - Δελτία Τύπου Δράσεις - Εκδηλώσεις Εκπαιδευτικά προγράμματα

Διάκριση στο 15ο Ομαδικό Πρωτάθλημα Σκάκι Μαθητών – Μαθητριών της Κεντροδυτικής Μακεδονίας

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων του 4ου Γυμνασίου Πτολεμαΐδας συγχαίρουν τους μαθητές,Ασπράγκαθο Στέργιο, Κοσμίδη Ελευθέριο, Πουρπουλάκη Ηλία, Σημαιοφορίδη Κων/νο και Σοφιανίδη Μάριο και την  μαθήτρια του σχολείου μας Κυριακοπούλου Μαρία, για τη συμμετοχή και την πολύ καλή παρουσία τους στο15ο Ομαδικό Πρωτάθλημα Σκάκι Μαθητών – Μαθητριών της Κεντροδυτικής Μακεδονίας που πραγματοποιήθηκε με ευθύνη της ΕΣΣΚΕΔΥΜ, την Κυριακή 03.03.2024 στην πόλη μας.

Η ομάδα των σκακιστών μας εκπροσώπησε επάξια το σχολείο μας, μας έκαναν περήφανους με το αθλητικό πνεύμα που επέδειξαν και άφησαν τις καλύτερες εντυπώσεις με την επιμονή τους μέχρι την τελευταία παρτίδα διεκδικώντας την καλύτερη δυνατή θέση στην τελική κατάταξη. Πολύτιμος αρωγός και συμπαραστάτης των παιδιών στην προσπάθειά τους, ο καθηγητής του σχολείου μας, ο κ. Κονδυλίδης Κωνσταντίνος. Τον ευχαριστούμε πολύ!

Ευχόμαστε στην σκακιστική μας ομάδα πολλές επιτυχίες και στο μέλλον!