72326bed 742b 42dc 933d 9a8a161d3a60
Δράσεις - Εκδηλώσεις Κοινωνικές Πολιτιστικές

ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΑΓΑΠΗΣ ΚΑΙ ΑΛΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ ΑΠΟ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ ΣΤΟ ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΚΟ ΣΩΜΑΤΕΙΟ «ΚΑΛΟΣ ΣΑΜΑΡΕΙΤΗΣ»

Σε συνέχεια των δράσεων κοινωνικής ευαισθησίας, προσφοράς και  εθελοντισμού,ομάδα μαθητών/τριών  της Α΄ τάξης του σχολείου μας πραγματοποίησε τη Δευτέρα 22 Απριλίου 2024 επίσκεψη στον Φιλανθρωπικό Σύλλογο «Καλός Σαμαρείτης». Το προηγούμενο διάστημα, μαθητές και μαθήτριες του σχολείου μας ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα των εκπαιδευτικών και συγκέντρωσαν ύστερα από πρόταση των μαθητών του Α2, τρόφιμα  για τα παιδιά που στηρίζει ο «Καλός Σαμαρείτης». Μαζί με τα τρόφιμα που συγκεντρώθηκαν και εν όψει του Πάσχα, προσφέρθηκαν και οι πασχαλινές λαμπάδες που καλαίσθητα δημιούργησαν τα παιδιά.

Τους μαθητές και τις μαθήτριες συνόδευσαν στον «Καλό Σαμαρείτη» οι καθηγήτριες του σχολείου μας η κ. Χασάπη Ματίνα και η κ. Λαγοθηριανού Δήμητρα.