samareitis
Ανακοινώσεις - Δελτία Τύπου Δράσεις - Εκδηλώσεις Κοινωνικές

Επίσκεψη στον «Καλό Σαμαρείτη»

Την Δευτέρα 11 Δεκεμβρίου 2023 αντιπροσωπεία μαθητών του σχολείου μας  με συνοδούς καθηγητές την  κ. Χασάπη Ματίνα και την κ. Λαγοθηριανού Δήμητρα, επισκέφτηκαν τον φιλανθρωπικό σύλλογο της πόλης μας «Καλός Σαμαρείτης». Ξεναγήθηκαν στους χώρους του συλλόγου και ενημερώθηκαν για τις δράσεις του,οι οποίες  στηρίζουν 80 και πλέον χρόνια συμπολίτες μας που αντιμετωπίζουν δυσκολίες. Η ομάδα των μαθητών προσέφερε πακέτα με βασικά είδη και τρόφιμα που συγκεντρώθηκαν το προηγούμενο διάστημα από όλους τους μαθητές στον χώρο του σχολείου.

Οι μαθητές με την επίσκεψή τους αυτή γνώρισαν από κοντά το έργο του συλλόγου κατανοώντας και οι ίδιοι πως η η χαρά να μοιράζεσαι και να προσφέρεις  δεν είναι μόνο πολύτιμη  αλλά και αναγκαία στη σύγχρονη εποχή.

ΚΑΛΑ ΚΙ  ΕΥΛΟΓΗΜΕΝΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ  ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΜΑΣ!